AliExpress Shipping Seçenekleri

AliExpress Shipping Seçenekleri

Aliexpress şu anda dünyanın en büyük global marketplace sitesi. Çoğu satıcı Çin’de ve bütün dünyaya sipariş gönderiyorlar. Bu tedarik hızına yetişebilmek için çok çeşitli lojistik firmaları hizmet veriyor. Alışverişiniz sırasında da genelde seçebileceğiniz bir kaç farklı seçenek çıkıyor karşınıza.  Aliexpress’in kendi sitesinde belirttiği tüm opsiyonlar aşağıda:

“UPS, FedEx, DHL, TNT, EMS, TOLL, e-EMS, ePacket, China Post Registered Air Mail, China Post Air Parcel, China Post Ordinary Small Packet Plus, HongKong Post Air Mail, HongKong Post Air Parcel, Singapore Post, Swiss Post, Sweden Post, Russian Air, Special Line-YW, DHL Global Mail and S.F. Express etc.”

Aliexpress’in sitesinde belirttiğinin dışında da her gün yeni seçenekler çıkıyor. Son söylediğim sipariş “Cainiao Super Economy Global” diye bir yöntemle gelmişti:

 

(shipping seçenekleri)

Aliexpress özet ekranda takip olup olmadığını belirtiyor. Takip olmayan seçenekleri doğrudan eleyin. Takipli seçeneklerde de en pahalı yöntemler DHL, FEDEX gibi global firmalar. Eğer çok değerli bir ürün almıyorsanız genelde üründen daha pahalı oluyorlar ve tercih edilmiyorlar. Genelde çoğu satıcı Türkiye için bir free shipping opsiyonu tanımlıyor. e-EMS, China Post Registered, AliExpress Standard Shipping,  Cainiao Super Economy Global opsiyonlarından birisi ücretsiz veya çok ucuz bir şekilde sunulur. 

Teslimat seçenekleri ücretleri bütün satıcılarda aynı değil, almak istediğiniz ürünü farklı satıcılardan araştırın, tercih edeceğiniz bir shipping yöntemi bir satıcıda çok pahalıyken bir diğer satıcıda çok daha ucuz olabilir. 

Benim tercihim genelde; China Post Registered Air Mail, e-EMS, eğer bunlar yoksa AliExpress Standard Shipping veya Cainiao Super Economy Global.

Tek kötü tecrübem ePacket oldu (ChinaPost ile gönderilmiş); shipping firmasıyla mı alakalıydı yoksa bizim ülkenin garipliği midir, Çin’den gelen ürünümü önce İtalya’ya gönderdiler oradan Türkiye’ye geldi, Türkiye’den de alıcı adresi diye Çin adresini okutup geri Çin’e gönderdiler. 90 gün sonra AliBaba korumasıyla paramı geri aldım.

(dünyayı gezip geri Çin’e dönen garip paketim)

Shipping metodunu seçip siparişinizi verdiniz, şimdi tracking nasıl yapılır: http://www.yurtdisindan.com/2020/07/07/yurtdisi-gonderileri-track-etme/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *